Autor Irma Vodrážková

Tipy a triky pro začínající bubeníky

hraje na bicí

Pokud jste právě začali s bubnováním, je to skvělá cesta k nalezení vlastního hudebního stylu a výrazu. Abyste se ale vyhnuli frustraci a neúspěchům, jsou zde některé tipy a triky, které vám pomohou získat základní dovednosti a postavit se na cestu k profesionalitě.

Prvním krokem je pochopit základní principy bubnování a učit se správné techniky. Získejte si dovednosti v hračce na bicí sady, abyste se naučili hrát správně a bezpečně. Naučte se navíc různé typy úderů, jako jsou paradiddle, flams a drage. Také je důležité si ujasnit rytmus, který chcete hrát.

Dalším krokem je trénovat často. Naučení si základních dovedností je jedna věc, ale je důležité pokračovat v tom, že se učíte novým dovednostem a zdokonalujete ty, které již máte. Zvyšování síly vašich úderů je také důležité pro získání lepších výsledků.

Konečně, udělejte si čas na poslech jiných bubeníků. Sledujte videa a poslouchejte různé bubeníky, abyste se mohli inspirovat. Získejte uznání pro jejich schopnosti a zamyslete se nad tím, co můžete udělat, abyste se stali stejně dobří jako oni.

Tipy a triky pro začínající bubeníky mohou pomoci při budování fundamentu pro vaši bubenickou cestu. Dostatečné trénování, pochopení základních principů a poslech jiných bubeníků vám mohou pomoci dosáhnout profesionální úrovně bubnování.

Jak trénovat rychlost a přesnost

Bubeník musí být schopen hrát rychle a přesně. Trénováním můžete dosáhnout schopnosti hrát rytmicky a s precizností. Následující tipy vám pomohou začít trénovat rychlost a přesnost.

 • Existují speciální metronomy pro bubeníky, které lze nastavit na různé tempa a umožňují vám hrát na rytmy nebo sekvence. Také můžete vyzkoušet aplikace pro trénování rychlosti, které vám umožní hrát na různé rytmy.
 • Místo toho, abyste jen opakovali stejné pohyby po celou dobu, zkuste jezdit po bubnech (to znamená hrát na každou tleskací desku). To vám pomůže stavět sílu, rychlost a koordinaci.
 • Doplňte své cvičení synchronizace rytmu tím, že budete hrát jednu tleskací desku současně s jinou strunou nebo bicím. Zkuste hrát na rytmické sekvence a opakujte je, dokud je nebudete ovládat.

Jak hrát za doprovodu jiných hudebníků

Hraní za doprovodu jiných hudebníků je jedním ze základních dovedností, které musí bubeník ovládat. Ačkoliv může být obtížné se do toho dostat, existuje několik tipů a triků, které vám pomohou vyjít s hraním za doprovodu jiných hudebníků ven.

 • Poslouchejte jiné hráče. Poslouchání je klíčové, když hrajete s ostatními hudebníky. Všímejte si tempa, dynamiky a intonace jiných hráčů a pokuste se to alespoň částečně napodobit.
 • Učte se zpaměti. Pokud budete hrát s jinými lidmi, udělejte si čas a naučte se skladbu zpaměti. To vám umožní plynulejší a lepší hraní s ostatními hráči.
 • Zajistěte si dobré rytmy. Je důležité mít dobrý rytmus, abyste mohli hrát s ostatními hráči. Vyzkoušejte různé rytmické herní styly a techniky, abyste se vymanili z nudy a našli si vlastní rytmus.
 • Zkuste improvizovat. Improvizace je dalším způsobem, jak se dostat ven z nudy a vyzkoušet nové věci. Nezapomeňte, že budete muset skloubit svou improvizaci s ostatními hráči, ale to vám pomůže posunout vaše hraní na další úroveň.
 • Naučte se naslouchat. Poslušnost je důležitou součástí hraní s ostatními hudebníky. Učte se naslouchat ostatním a pokuste se pracovat s nimi, abyste dokázali dosáhnout lepšího výsledku.

Jak se stát profesionálním bubeníkem

Jak se stát profesionálním bubeníkem
 • Naučte se základy: Než začnete hrát v kapele nebo na koncertech, je důležité, abyste se naučili základní bubenické dovednosti. Získejte si znalosti o základních rytmech a technikách, jako je činely, bubnování, dvojitý pedál a vícenásobné údery.
 • Navštivte kurzy a lekce: Získejte co nejvíce informací o tom, jak hrát na bicí. Navštěvujte hodiny od profesionálních bubeníků nebo se přihlašte do bubenických kurzů. Tato zkušenost vám pomůže zdokonalit své dovednosti a učinit vás lepším bubeníkem.
 • Poslouchejte hudbu: Sledujte své oblíbené bubeníky a poslouchejte jejich hudbu. Naučte se, jak používají různé techniky a jak hrávají různé styly.
 • Získejte zkušenosti: Získejte co nejvíce zkušeností s hraním na bicí. To může znamenat hrát na jamových session nebo pořádat vlastní koncerty. Čím více budete hrát, tím se stanete lepším bubeníkem.
 • Získejte kvalitní nástroje: Kvalitní nástroje jsou klíčem ke skvělému hraní. Investujte do dobrého bicí soupravy a dalšího vybavení, které vám pomůže dosáhnout vašich cílů.
 • Pracujte tvrdě: Úspěch ve světě bubnování není jednoduchý. Budete muset strávit spoustu času cvičením, abyste se stali profesionálními bubeníky.

Vytváření vlastních skladeb na bicích jak vytvářet vlastní kreativní skladby

Už jste někdy chtěli vytvořit vlastní skladbu na bicí? Jako začínající bubeník se můžete cítit trochu ztraceni, ale zde je několik tipů a triků, které vám pomohou začít s tvorbou vlastních skladeb.

 • Získejte inspiraci. Existuje mnoho způsobů, jak se inspirovat pro svou tvorbu. Poslouchejte hudbu, kterou máte rádi a snažte se vyčlenit rytmus a bicí stopy, které tam slyšíte. Můžete se také podívat na videa bubeníků a studovat jejich techniky.
 • Začněte s jednoduchými rytmy. Předtím, než se pustíte do složitých skladeb, začněte s něčím jednoduchým. Začněte s nějakými jednoduchými rytmy, které se postupně zdokonalují. Nezapomeňte také na základní principy úderu - středy, udary, šplhání a další.
 • Vyzkoušejte nové techniky. Pokud chcete dosáhnout lepšího výsledku ve své tvorbě, měli byste se naučit nové techniky. Vyzkoušejte různé druhy úderů, jako jsou double-strokes, paradiddles nebo open-strokes.
 • Použijte pomůcky. Doporučujeme používat metronom nebo nahrávací programy pro lepší ovládání tempa a složitosti vašich skladeb. Tyto programy vám také umožní nahrávat a editovat hudbu, a to vám pomůže dosáhnout dokonalosti ve vašich skladbách.

naučit se hrát na basovou kytaru

Jak se naučit hrát sóla na basové kytaře

Pokud chcete hrát sóla na basovou kytaru, je důležité mít dobrý základ ve hře na kytaru. To zahrnuje základní
Autor
akordů na klavíru

První kroky na klavíru jak se naučit základní akordy

Klavír je vynikající hudební nástroj, který se může stát skvělou příležitostí pro váš hudební růst. Naučit se
Autor
naučit se hrát na saxofon

Jak trénovat hru na saxofonu

Saxofon je nádherný nástroj se svou jedinečnou melodickou krásou. Hraní na saxofon je pro mnoho lidí vzrušujíc
Autor
hrát na flétnu

Naučte se hrát na flétnu: postupy a triky

Flétna je jedním z nejkrásnějších a nejstarších nástrojů na světě. Ať už se učíte hrát pro zábavu nebo jako pr
Autor
učit se hrát na housle

Jak se naučit hrát skladby na housle

Housle jsou nádherný nástroj s bohatou tradicí. Pokud se rozhodnete naučit se hrát na housle, budete obohaceni
Autor